
Op 26 februari 2019 organiseert Beweging.net een Verbindingsfestival, in samenwerking met verschillende andere organisaties.
Op woensdag 8 augustus 2018 heeft in Leuven de jaarlijkse herdenking plaats van de atoombombardementen op Hiroshima en Nagasaki, resp. op 6 en 9 augustus 1945.
De herdenking begint om 14 uur met de wake van de Vrouwen in ’t zwart. Tijdens de herdenking wordt onder meer aandacht geschonken aan het VN-Verdrag dat Kernwapens verbiedt. Dat verdrag werd in 2017 door 122 landen aangenomen, maar België wil het niet ondertekenen.
Programma
14u.00 Stille Wake samen met ‘Vrouwen in ‘t Zwart Leuven’
14u.30 Toespraak door schepen mevrouw Denise Vandevoort
14u.40 Getuigenis ter Herdenking van Hiroshima-Nagasaki – spandoeken - Dome met foto’s van Hiroshima-Nagasaki bombardement
15u.00 info verspreiden met folder – petitie actie
18u.00 einde
Iedereen is welkom om solidariteit te betuigen met de slachtoffers van toen.
Initiatiefnemer van de herdenking is de Leuvense Vredesbeweging (met o.m. Pax Christi).
Opgelet: Plaats van samenkomst is het Martelarenplein (en niet de Grote Markt, zoals eerder in Koerier werd aangekondigd).
Lees het persbericht van deze actie.
Foto: Hiroshima, na de bominslag