Programma van de Temple of Peace - Ieper
Kom tussen vrijdag 8 mei en donderdag 21 mei 2026 de Temple of Peace bewonderen op de Grote Markt in Ieper, centraal in de vredesstad. In en rond deze indrukwekkende installatie kan je aan verschillende activiteiten deelnemen. De activiteiten zijn gratis, maar voor sommige is wel een inschrijving vereist.
Noteer alvast deze data in je agenda (programma wordt aangevuld):
Vrijdag 8 mei
- Feestelijke opening Temple of Peace: 19u00.
Tickets in voorverkoop kosten 15 euro (één drankje inbegrepen). Reserveren kan makkelijk door overschrijving op rekening van Het Iepers Kamerkoor: BE05 9796 3360 1375 met vermelding van jouw naam. Je tickets liggen dan klaar aan de ingang.
Contact: [email protected] | +32 492 02 49 36
Zaterdag 9 mei
- Act for Peace-festival: een dag vol activiteiten voor en door Vredesbouwers:
- Think for Peace: Een vredesconferentie met sprekers zoals Els Hertogen (11.11.11), Réginald Moreels (arts en ex-Vredesambassadeur van Pax Christi) en Franscesca Albanese (VN, via video).
- Walk for Peace: Een Vredeswandeling doorheen de stad
- Act for Peace: Vredesfeesten op en rond de Grote Markt, waarbij je ook de Temple of Peace en de Vredesvlaggen van de Iepenaars kan komen bewonderen
- Maaltijd op zaterdagavond: Ieperlingen met allochtone roots serveren hun keuken. Proef tot drie gerechtjes voor een volwaardige maaltijd.
Kostprijs € 15 /-12 jaar: € 10. Reserveren is verplicht. Kaarten zijn te verkrijgen bij de leden van SAIS of via: [email protected]
- Maaltijd op zaterdagavond: Ieperlingen met allochtone roots serveren hun keuken. Proef tot drie gerechtjes voor een volwaardige maaltijd.
Woensdag 13 mei
- Lezing ‘Activisme dat werkt’ door Helena Baeck – Ella vzw (aan de Temple of Peace): 18u45 - 20u30.
Tijdens deze lezing wordt de vraag gesteld 'wat is activisme en wanneer werkt het?' Helena behandelt de verschillende vormen van activisme en de sterkte van verschillende vormen van protest. Vandaag wordt activisme vaak negatief geprofileerd, met termen als radicaal en extremistisch. Tijdens deze lezing licht Helena Baeck belangrijke aspecten toe die het activisme bedreigen, zoals onder andere het gebruik van de civiele ruimte, de wet Quintin, e.a.
Schrijf je in, kom luisteren en laat je inspireren door krachtige praktijken van activisme.
Vrijdag 15 mei
- Nakba herdenking (wandelzone Markt): 18u00 - 19u00:
- Op 15 mei herdenken we de Nakba (‘catastrofe’), toen in 1948 duizenden Palestijnen gewelddadig uit hun huizen en dorpen werden verdreven. Deze Nakba is nooit gestopt en duurt vandaag voort, meer dan ooit. Daarom organiseert Pax Christi Nakba-Stiltecirkels doorheen Vlaanderen en Brussel, waaronder een stiltecirkel rond de Temple of Peace in Ieper.
Maandag 18 mei
- Schrijfactie Amnesty International (wandelzone Markt): 16u00 – 18u00.
Donderdag 21 mei (avond)
Slotprogramma: meer info volgt later nog.
Panelgesprek over de 4 D's, uit het Manifest voor de Vrede, door Pax Christi Vlaanderen.
Democratie
Diplomatie
Development
DefensieInformatie over de sprekers volgt later.
Grote Markt
8900 Ieper
België